Liczba zgłoszeń która pojawiła się w konkursie ogłoszonym na Facebooku bloga Aktywnie Rowerem, gdzie do wygrania były lampki rowerowe od firmy OSRAM Polska była ogromna.

Na pytanie „Czy zastanawialiście się kiedyś jak ważne jest oświetlenie roweru? Napiszcie mi trzy korzyści z posiadania dobrej lampki” pojawiło się kilkadziesiąt odpowiedzi, tak więc zdecydowanie się na wybranie tych trzech osób które otrzymają nagrody nie było takie proste, a każda z odpowiedzi była na swój sposób ciekawa i oryginalna a nawet zaskakująca.

Konkurs trwał od 06.07.2015 do 12.07.2015, (link do strony konkursowej) a do wygrania były następujące nagrody rzeczowe:

lampka FX70 oraz lampka RX2 – nagroda 1
lampka FX35 – nagroda 2
lampka FX10 – nagroda 3

Przejdźmy teraz do kwestii najważniejszej, do ogłoszenia listy zwycięzców. Zwycięzcom gratuluję wygranych, a wszystkim którzy brali udział w konkursie dziękuję za udział, jak bym miał możliwość to każdy otrzymała by po komplecie lampek.


Nagroda 1.

Nagrodę pierwszą, czyli lampkę FX70 oraz lampkę RX2 otrzymuje Szymon Konieczny, (to była najbardziej oryginalna odpowiedź) poniżej treść.

1. Załóżmy ze jestem z dziewczyna w lesie. Jest ciemno i nie mamy telefonów. No i np. Ja zbliżę się do mojej girl ( ͡° ͜ʖ ͡°), no i później bez lampek już nie wrócimy na szlak, bo będzie ciemno. Poza tym trudno myśleć o drodze powrotnej skoro ma się taka dziewczynę obok siebie…

2. Lampki w wakacje są jeszcze bardziej przydatne. A jak wiadomo ludzie lubią wypić alkohol. Niestety czasem zapominają o granicach. Czasem biegają, i wtedy przyjdzie nam użyć lampek i roweru do szukania przyjaciół leżących w parkach, lasach, blokach, a nawet na ławkach. Nie oszukujmy się będzie wtedy ciemno 🙂

3. Ten argument może spowodować powiew nudy. Kiedy kupiłem lampki w supermarkecie za 50 zł byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego akcesorium. Ale następnego dnia gdy nastała noc wyruszyłem rowerem do lasu, poczułem się jak zahipnotyzowany. Dźwięk ciszy i widok łysego na niebie stworzył niesamowity klimat. Poczułem się jak część fauny. Coś takiego musi poczuć każdy kto jeździ rowerem i chcę wrócić do domu 😛 dzięki tej przygodzie powróciłem do pedałowania (biegać nie lubię, a jakoś muszę sobie radzić z astmą).

ledsbike-fx70-bl101-fron

led-bicycle-lights-bl302-fron


Nagroda 2.

Nagroda druga, czyli lampka FX35  otrzymuje ją Jan Orwat za odpowiedź:

1. Poprawa bezpieczeństwa na drogach i ścieżkach rowerowych.
Oświetlenie rowerowe jest bez wątpienia najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze i innych bezpeczeństwo na drodze. Jadąc z dobrym oświetleniem o zmierzchu, czy po zmroku jesteśmy widoczni dla kierowców samochodów, innych rowerzystów i pieszych. Dodatkowo możemy zauważyć większe zaufanie innych uczestników ruchu drogowego wobec nas.

2. Dobra widoczność trasy przed nami.
Równie istotna jest widoczność ścieżki. Mocna lampka rowerowa oświetli nam wszystkie przeszkody, dziurawą nawieżchnię drogi czy też korzenie na drodze gruntowej bądź leśnym dukcie , jak również oznaczenia drogowe. Jadąc wieczorem z lampką możemy szybciej zauważyć pieszych przed nami i innych rowerzystów, także tych bez oświetlenia i elementów odblaskowych.  Dodatkowo możliwość regulacji jasności lampki przedniej zwiększa komfort jazdy, gdyż możemy dopasować oświetlenie do aktualnej widoczności.

3. Niezawodność oświetlenia.
Bardzo ważna jest jakość lampek których używamy. Oświetlenie które gaśnie lub odczepia się przy przejeździe po wybojach, albo takie, które przestaje działać przy lekkim deszczu nie daje nam gwarancji bezpiecznej jazdy. Dobrej klasy lampka powinna oświetlać drogę przed nami jednocześnie nie oślepiając innych użytkowników dróg. Istotny jest też tryb oszczędzania energii i sygnalizacja zużytych baterii/akumulatorów by w czasie podróży nie spotkała nas przykra niespodzianka.

led-bicycle-lights-bl102-sid


Nagroda 3.

Nagrodę trzecią w postaci lampki FX10 otrzymuje Dariusz Karwacki za odpowiedź w formie wiersza.

Gdy o zmierzchu drogą krętą,
jadę moim jednośladem,
często światłem ją doświetlam
aby zawsze dawać radę.

By do celu znów dojechać,
Zawsze zgodnie z dobrym prawem,
świecę lampką, lampką osram,
przez to życie lepiej poznam.

Bezpieczeństwo nader wszystko
idźcie wszyscy tym przykładem,
Świećcie światłem, światłem osram,
Chyba oświecenia doznam.

W deszczu, błocie czy po zmroku,
W lesie w polu czy na drodze
dobra lampka się przydaje
więc w konkursie sobie staję.

led-bicycle-lights-bl301-fron

 


 

 Aktywnie Rowerem