Rowerzyści dzielą się na co najmniej dwie grupy. Grupa pierwsza to ci, dla których sezon rowerowy nigdy się nie kończy. Grupa druga to ci, dla których sezon kończy się przed pierwszymi zimowymi przymrozkami i zaczyna z początkiem wiosny.
O ile rowerzyści jeżdżący cało rocznie raczej pamiętają o podstawowych kwestiach dotyczących serwisowania swoich jednośladów, to osoby które jeżdżą tylko w okresie wiosenno – letnio – jesiennym, już nie koniecznie.
Cóż, każdemu może się zapomnieć, zima długa, można wypaść z rowerowej wprawy… zdarza się, nawet najlepszy zawodnikom. 😉
Jeżeli właśnie zaczynasz sezon rowerowy i nie chcesz być rozczarowany pierwszą wiosenną przejażdżką, gdy coś nagle zepsuje się w rowerze, obejrzyj ten wideo poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Z tego poradnika dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę w swoim rowerze rozpoczynając nowy sezon.
Poradnik „Przygotowanie roweru do sezonu” powstał przy współpracy:
Podobało się? Subskrybuj kanał serwisowy na YouTube Klik Klik
Udostępnij tą stronę swoim znajomym:
Related posts
7 Comments
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Obserwuj na Facebooku
Obserwuj na Twitterze
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
Cenne porady pozwalające na dłuższą eksplotacje roweru. Trzeba się zająć rowerem po zimie, nawet gdy sie na nim nie jeździło w złych warunkach, o czym niektórzy nie wiedzą.
Ja np. nie mam problemów z samodzielnym serwisem swojego roweru enduro, ale stary mieszczuch na dojazdy mnie pokonał – po prostu nie mam narzędzi, które pozwoliłyby na grzebanie przy starych gratach. Ostatecznie commuter wylądował w piwnicy i się kurzy. Jakiś potencjał ma, ale nie aż taki, żeby opłacało mi się kupować narzędzia/oddawać do serwisu. Dla mnie problemem jest też brak przestrzeni (mieszkam w bloku, w moim pokoju stoją 2 rowery), która do samodzielnego serwisowania jest imo absolutnie kluczowa.
Bardzo fajny filmik, dobrze pokazujący jak powinno się przygotować rower do sezonu. Szczerze? Ja w poprzednim rowerze w ogóle tego nie robiłam. Nie zwracałam wręcz na to uwagi. Nikt tez mnie jakoś nie uświadomił, póki sama sie tym nie zainteresowałam. Póki co to jestem w trakcie poszukiwania jakiegoś sensownego roweru damskiego. Taki znalazłam https://www. rowertour .com/p/156504/winora-mallorca-rower-turystyczny-damski-shimano-acera-3×8-28-cali-2018 A właśnie w ogóle to jaką markę roweru najbardziej polecasz ?:)
Bardzo przydatny poradnik w przygotowaniu roweru do sezonu 🙂 Właśnie tego szukałam. Dzięki!
Witam. Ja z pewnością zaliczam się do drugiej grupy rowerzystów. Co roku rower serwisuje samodzielnie i jak dotąd nie mam zastrzeżeń do swojej maszyny. Co roku przed rozpoczęciem sezonu poświęcam 1 dzień na doprowadzenie sprzętu do porządku po zimowym zastoju. Myję, smaruję, reguluję i wszystko działa jak w zegarku 😀
Ostatnio natrafiłem na artykuł: http://rowerwycieczki.blogspot.com/2016/04/poradnik-nauka-jazdy-ze-sprzetem-spd.html
i zastanawiam się nad montażem SPD u siebie w rowerze. Zastanawia mnie tylko zasadność takiego posunięcia ponieważ obecnie w tygodniu rower używam w mieście jako transport z i do pracy, tylko weekendami wyruszam na trasy. Stąd moje pytanie jak sprawdzają się pedały SPD w ruchu miejskim przy dużej ilości świateł, przejść dla pieszych itp?
Ja wyjalem swoj prawie 15-letni Giant ATX pod prawie 10 latach nieuzywania. Bylo ambitnie, ze niby sam go sobie, etc… ale padal deszcz, bylo mi smutno i generalnie stwierdzilem ze najblizsza osoba ktora moglaby mi go zrobic na bostwo mieszka ode mnie na tyle daleko ze koszty biletow bylyby mniej wiecej jak ksozty przegladu i wymiany opon,… wiec zanioslem do… tu https://bikerstudio.com.pl/ (https://youtu.be/FvI4kUqHvEM)- nie mam z nimi zadnego dilu, zrobili mi wszystko na zeszyt i kwitek, po prawie 4-ech tygodniach mam go! – wczoraj zrobilem nim 40km i jest OK https://youtu.be/9NozkNfsYYY – spoko wasz poradnik, ludzie czesto maja wiecej czasu i oleju w glowie ode mnie, ale czasem po prostu warto zaniesc rower przed sezonem kiedy na ulicach snieg do najblizszego punktu i wspomoc lokalnych chlopakow a niech maja na nowe zeby.
Sven dokładnie tak, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach z serwisowaniem we własnym zakresie, lepiej jak odda swój rower fachowcom którzy całą brudną robotę zrobią za niego 😉
Warto też zaznaczyć na samym wstępie, by nie oddawać swojego jednośladu do serwisu który nie jest sprawdzony, warto poczytać w internetach i popytać swoich rowerowych znajomych jaki serwis polecają. Można oszczędzić sobie wiele przykrości (łącznie z tymi finansowymi).